Relaxační centrum Moniky Janákové

úvod   |   mapa stránky   |   kontakty
Webdesign a redakční systém: Jerry-Lee

Druhy masáží

Klasické masáže

Klasická masáž je ideální na uvolnění zatuhlé šíje, krku, bolestech pod lopatkou, migrény, regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu. Mechanický účinek masáže podporuje návrat odkysličené krve zpět k srdci, napomáhá k rozpohybování lymfatického systému a prokrvení kůže.Reflexní účinky masáže se projeví změnou prokrvení a zlepšení činnosti i hluboko uložených tkání a orgánů. Drážděním nervových zakončení dochází ke vzniku biologicky aktivních látek, které plní důležité funkce zejména v nervovém systému.

Reflexní masáže

Reflexní masáže plosek nohou a nártu vychází ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo a to jak klouby, tak i vnitřní orgány. Tato masáž, zvláště je-li prováděna pravidelně je prevencí většiny problémů.

Shiatsu

Shiatsu pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v akupunkturních drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Shiatsu používá širokou paletu technik – dynamické uvolňování napjatých partií i klidné užití tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly. Účinky shiatsu jsou hluboce uvolňující a zároveň posilující.

Základní princip shiatsu je jednoduchý – při shiatsu terapeut pouze pomáhá masírovanému spojit se s léčivou schopností vlastního těla, a tak obnovit jeho zdraví. Tato práce ovlivňuje nejenom fyzické, ale i emocionální a mentální aspekty ošetřovaného.

Regenerační masáž

Pozitivně ovlivňuje zdravotní stav i celkovou pohodu. Při masáži dochází k uvolnění pórů pokožky, k odplavování odpadových produktů (oxid uhličitý, kyselina mléčná, močovina) do žilního a mízního systému - odstranění únavy.

Je to prevence proti předčasnému stárnutí pokožky a ukládání tuků v podkoží. Zlepšuje krevní oběh, podporuje funkce ostatních orgánů a pozitivně působí na psychiku.

Sportovní masáž

Je určena ke zlepšení zdravotního stavu, k posílení organismu zanedbaného nedostatkem pohybové činnosti i dalšími zdravotně negativními vlivy. To se projevuje např. ztrátou pevnosti kůže, omezeným pohybem v kloubech, ochablým a zkráceným svalstvem – ztuhlostí, bolestivostí, atd.

Aromamasáže

Základem jsou kvalitní rostlinné oleje a oleje éterické. Používám minimálně tři druhy, čímž namíchám koktejl šitý přímo na míru Vám a danému problému. Paleta vůní obsahuje třicet druhů čistě přírodních olejů bez chemických látek, či konzervantů. Teorie se odvíjí z přírody. Důraz je kladen na relaxaci těla a duše, samozřejmostí je relaxační hudba a lehké přítmí. Je to v současnosti nejoblíbenější a nejžádanější druh masáže.

Breussova masáž

Breussova masáž zahřeje a uvolní páteř po celé délce a připraví ji tak na vlastní terapii. Používá se při ní třezalkový olej.

Čínská energetická masáž

Energetická masáž se používá při nervové regulaci, relaxaci a nastolení energetické rovnováhy Odstranění únavy nebo při regulaci celkové výživy a pro prevenci rovnováhy organismu. 

 

NOVINKY

DENAS terapie- medicína 21. století

Základem DENAS -terapie je aktivizace obraných a seberegulačních sil organismu. DENAS - terapie využívá přenosných přístrojů s elektrodami, které vysílají elektrické impulsy jak přímo na postižené místo, tak i do příslušných akupresurních bodů a reflexních zón. Přístroje Denas působí individuálně na každého pacienta a na každé místo

 

 

BUDHA masáž

 

Masáž kombinuje různé styly dle individuálních potřeb klienta pro dosažení maximální harmonie organismu.  Zkušená masérka/ léčitelka vycítí potřeby pro vyladění těla i ducha a podle toho zařazuje prvky reflexní terapie, čínské masáže, shiatsu, léčivé energie rukou Reiki, thajské masáže apod.
Masáž celkově léčí a vitalizuje organismus a je odměnou pro dobře fungující tělo, které po Budha masáži funguje mnohem lépe.

Havajská masáž

Havajská masáž vychází z jemných a plynulých technik z havajských ostrovů. Masáž se provádí plynulými rytmickými pohyby pomocí prstů, dlaní a předloktí. Při masážích se používá masážní olej.

Účinky na organismus: stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje, odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí, uvolňuje kloubní spojení a napomáhá detoxikaci organismu

KONTRAINDIGACE

-infekční onemocnění, pooperační stav

-onkologická onemocnění

-kardiovaskulární onemocnění

-kožní problémy

-křečové žíly

-těhotenství

-intoxikace organismu alkoholem nebo drogami

kontakt

Relaxační centrum
Moniky Janákové


Pod Stadiony 45
Praha 5

+420 257 213 350
www.relax-strahov.cz

Novinky

15.01.2011

Pilates s Helenou

12.01.2011

RC nabízí nové masáže a terapie, které provádí pan Petr Lhoták

Zahájení 3.2. 2020

13.10.2010

Využijte možnost  individuálních lekcí  pilates se zkušenou dlouholetou cvičitelkou pilates Helenou Felcmanovou Vysušilovou

09.04.2009

Od začátku roku 2009 nabízíme v našem RC léčebnou metodu Pulzní magnetoterapie.