Relaxační centrum Moniky Janákové

úvod   |   mapa stránky   |   kontakty
Webdesign a redakční systém: Jerry-Lee

Pilates

Cvičení PILATES je zaměřeno na vytvoření správných pohybových návyků, odstranění bolesti zad, zeštíhlení postavy a zpevnění svalů dna pánevního. Cvičení je vhodné pro každý věk a každou kondici (možnost osobních tréninků).

pilates - Relaxační centrum Moniky Janákovépilates - Relaxační centrum Moniky Janákovépilates - Relaxační centrum Moniky Janákové

V čem tkví podstata Pilatesovy metody:

Využívá fyzioterapeutické prvky ve spojení s protahováním a posilováním svalů, udržování optimální hustoty kostí, která chrání před vznikem osteoporozy.

 • pohlíží na tělo holisticky na základě nejnovějších poznatků medicíny
 • podílí se na zvýšení stability jádra centra síly
 • posiluje nervový systém probíhající páteří
 • klade velký důraz na posilování svalů pánevního dna
 • posiluje a protahuje všechny hlavní svalové skupiny a hluboké svaly, zlepšuje držení těla
 • přispívá k omlazení, zpevnění a zkrášlení vašeho těla
 • funguje jako prevence před rozvíjením bolesti zad a kloubů

Jak tato metoda vznikla:

Zakladatelem je Američan německého původu Joseph Pilates, který trpěl v dětství křivicí, revmatickou horečkou a astmatem. Vlastní neduživost ho vyprovokovala k úsilí být co nejsilnější a nejzdravější, tak cvičil! Postupně se z něho stal všestranný sportovec a  dožil se  věku 87 roků. Zastával názor, že pružnost a lehkost dětských pohybů je schopnost, kterou není třeba postupem doby ztrácet. Jediným důvodem, proč jsme v dospělosti méně ohební a nemotornější, je kumulace nevhodných pohybových návyků a špatné držení těla.

Joseph Pilates vypracoval postupem let originální sestavu cvičení, o jejíž účinnosti se přesvědčili nejen tanečníci, sportovci, lidé v rekonvalescenci po úrazech, ale i široká veřejnost. Pilates při vypracování svých cvičebních programů převzal z jiných programů (např. jógy, bojových umění, taneční kroky, gymnastiky apod.) a přizpůsobil a zdokonalil je tak, že působí jako celek, má-li být cvičební program účinný, nelze žádnou z jeho součástí vynechat. Požadované úsilí se neobejde bez šesti neodmyslitelných principů:

 • koncentrace
 • dýchání
 • vědomá kontrola
 • plynulost
 • střed
 • přesnost

Můžete si obstarat knihy a DVD o Pilatesově metodě, ale bez vedení zkušeného instruktora se ocitnete ve stejném postavení jako mladík, který si koupí kytaru a učebnici o hře na kytaru, naučí se základní akordy a hraje na večírcích a u táborových ohňů, aniž by do skutečného umění hry na kytaru hlouběji pronikl. Proto, pokud to se změnou životního stylu myslíte vážně a opravdu chcete pro své tělo (a samozřejmě i ducha) něco udělat a rozhodli jste se právě pro Pilatesovu metodu, nemůžete začít jinak než návštěvou studia Pilatesovy metody.

Komu Pilatesova metoda nejvíce prospívá:

Tato metoda je zde pro všechny. Na překážku není ani mladý vyvíjející se organismus, ani seniorský věk. Prvním pomůže získat pro život lepší držení těla v důsledku zdravé páteře a získat pocit zdraví plynoucí z náležité funkce svalů a perfektně ovládaného těla, druhým pomůže eliminovat nebo alespoň zmírnit to, co na sobě v důsledku špatných návyků natropili. Nutno zdůraznit, že Pilatesův program sám o sobě neredukuje tělesnou váhu ani výrazně nezvyšuje zdatnost srdce a plic.

Cvičíte-li pravidelně Pilatesovou metodou, zabezpečíte si perfektní nástupiště pro jiné druhy tělesných aktivit. Ať již se rozhodnete pro některý z aerobních sportů či cvičení v posilovně, díky zvládnutí šesti základních Pilatesových principů je budete vědomě i podvědomě aplikovat i v těchto aktivitách.


Zde naleznete aktuální rozvrh a ceník cvičení.

kontakt

Relaxační centrum
Moniky Janákové


Pod Stadiony 45
Praha 5

+420 257 213 350
www.relax-strahov.cz

Novinky

15.01.2011

Pilates s Helenou

12.01.2011

RC nabízí nové masáže a terapie, které provádí pan Petr Lhoták

Zahájení 3.2. 2020

13.10.2010

Využijte možnost  individuálních lekcí  pilates se zkušenou dlouholetou cvičitelkou pilates Helenou Felcmanovou Vysušilovou

09.04.2009

Od začátku roku 2009 nabízíme v našem RC léčebnou metodu Pulzní magnetoterapie.